Інновації Держгеокадастру в сфері онлайн-послуг

Відтепер для сертифікованих інженерів-землевпорядників на веб-сервісі e.land.gov.ua доступна послуга з оформлення довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.

Про цю та інші інновації Держгеокадастру у сфері онлайн-послуг розповідає завідувач кафедри управління територіями ІІНО КНУБА, професор Олексій ШКУРАТОВ.

Послуга доступна лише для сертифікованих інженерів-землевпорядників за умови ідентифікації через кваліфікований електронний підпис (КЕП) або електронний цифровий підпис (ЕЦП).

При оформленні довідки слід зазначати:

• дані з документа, на підставі якого виникло право власності або користування земельною ділянкою (якщо земельна ділянка перебуває у власності або у користуванні, договір оренди, державні акти на землю);
  • дані Державного земельного кадастру (якщо відомості про земельну ділянку внесені до Державного земельного кадастру).

З детальною інструкцією щодо оформлення довідки можна ознайомитися  за посиланням.

Окрім цього на  веб-сервісі e.land.gov.ua ще доступні низка  електронних послуг для фахівців в сфері землеустрою, зокрема:

• оформлення витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та інженерів-землевпорядників;
  • оформлення витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок;
  • оформлення дублікату кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.