Участь в тренінгу з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти

Два одноденних тренінги з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти відбулися 21–22 березня 2019 року в головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка. До КНУ імені Тараса Шевченка прибули представники 30 закладів вищої освіти з інших міст України, зокрема, з Бердичева, Бердянська, Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Львова, Маріуполя, Миколаєва, Ніжина, Одеси, Переяслава-Хмельницького, Полтави, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернігова й Чернівців. Також слухачами тренінгів стали співробітники 8 переміщених закладів Луганської й Донецької областей.

Участь в заході взяла і представник ІІІНО КНУБА, доктор економічних наук, доцент, завідувачка кафедри економіки та менеджменту  Iннола Новикова.

«Під час освітніх тренінгів було обговорено низку актуальних питань, які важливі для нашого Інституту, який є інноваційним закладом вищої освіти не лише за назвою, а й за своєю сутністю. Наприклад, ключові виміри Болонського процесу; основні пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти (ЄПВО); стандарти ESG-2015; сучасний стан системи забезпечення якості вищої освіти в Україні; модель системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти у ЗВО; університетська автономія; участь стейкхолдерів у освітньому процесі; академічна доброчесність; визначення й місце компетентностей і результатів навчання; стандарти вищої освіти; зміна ролі освітніх програм, їхнє розроблення, відкриття, моніторинг, перегляд та закриття; основні принципи й інструменти зовнішньої системи забезпечення якості вищої освіти; ліцензування освітньої діяльності; акредитація освітніх програм; роль експертів та багато інших. Наш Інститут сьогодні активно впроваджує інноваційні підходи і європейські стандарти навчання, виходить на якісно новий рівень надання освітніх послуг. Тож участь у подібних заходах додає нових фахових знань і навичок», - розповіла Іннола Вікторівна.

У рамках програми учасники разом із освітніми тренерами розглядали практичні кейси й вирішували практичні завдання з досвіду діяльності українських ЗВО. По завершенню тренінгів учасники отримали офіційні сертифікати КНУ на підтвердження вдосконалення їхніх фахових знань і навичок.