Відкрита лекція-співпраця дизайнерки Олександри Федоренко на кафедрі архітектурно-проєктної справи

В межах співпраці з провідними фахівцями-практиками для студентів освітніх програм «Дизайн»  та «Архітектура будівель та споруд» на кафедрі архітектурно-проєктної справи відбулася  відкрита лекція-співпраця дизайнерки Олександри Федоренко (Sasha Fedorenko), засновниці та креативного директорка дизайн-студії (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), що створює комерційні інтер'єри з 2010 року. В неї вже понад 100 реалізованих об'єктів, серед яких бар «Банка», кафе «Желток» і «Pesto Cafe», ресторани «Гіві Рубінштейн» і «Pastateca», супермаркети «Varus» і «Сільпо», АЗК «KLO» і «OKKO», аптека «Біла Ромашка» та багато інших (https://the-design.studio/, https://www.behance.net/strekoica)

Тематика співпраці та ознайомчої лекції: «Специфіка проектування комерційних інтер’єрів» для студентів бакалаврів та магістрів освітніх програм «Дизайн»  та «Архітектура будівель та споруд». Присутні обговорили наступні питання: 1) Термінологію та основні поняття при проєктуванні комерційних інтер’єрів; 2) зв'язок з іншими професіями у процесі проєктування інтер’єрів комерційного спрямування; 3) різноманітний досвід, підходи  до проєктування (авторський стиль, маркетингова-орієнтований підхід Андреа Лангі); 4) етапи роботи над проєктом, трендові напрямки, ідеї, «storytelling» в комунікації); 5)склад документації на дизайн-проєкт; 6) покрокова реалізація, авторський нагляд. Обговорили переваги участі в професійних конкурсах, преміях у номінації комерційний дизайн «HoReCa»: «Restaurant & Bar Design Awards» https://restaurantandbardesignawards.com/, «Interior Design Of The Year Award» www.idesignawards.com, «LIV Hospitality Design Awards» https://livawards.com/, «Hospitality Design Awards» https://awards.hospitalitydesign.com/); «RETAIL»: «EuroShop Retail Design Award», «A'Retail Design Award» (https://www.euroshop-award.com/, http://www.retaildesignaward.com/). Особливо наголосили на важливість для студентів відвідувати, особисто брати участь, ознайомлюватися з матеріалами саме вітчизняних Українських творчих заходів, наприклад в дизайні, таких як: «YOD design lab» https://yoddesign.com.ua/, «BELENKO» https://www.belenko.design/, «balbek bureau» https://www.balbek.com/, «Loft Buro» http://loftburo.com/, «YODEZEEN» https://yodezeen.com/, «YOVA YAGER hospitality design» https://yovayager.com/ та інших фахового спрямування.

0 1 2

11 211 311 411 512 012 112 312 1 4 5

Зустріч відбувалася в он-лайн форматі. Студенти мали змогу ознайомитись з матеріалами реалізованих об’єктів в Україні. Також поставити питання фахівцю-практику щодо реального досвіду проектування аналогічних проектів, на що потрібно звернути увагу при навчанні. Дизайнерка наголосила на важливості та необхідності проходити проектну  та переддипломну практики в проектних організаціях, дизайн-студіях або на підприємстві. Зацікавленість студентів проявлялась при обговоренні пропозиції роботодавця щодо майбутньої співпраці. Кафедра АПС вдячна Олександрі за наданий цікавий досвід спілкування  (нажаль частково завдяки генератору із-за періодичних відключень світла…) особливо в такі нелегкі часи! Більш детально з матеріалами зустрічі можна ознайомитись на кафедрі, а також за посиланнями на сайтах: Sasha Fedorenko Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (https://the-design.studio/, https://www.behance.net/strekoica)

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА