Про нові підходи розподілення Нацфондом грантів на проекти українських вчених

Розподілення грантів на проекти українських вчених новоствореним Нацфондом досліджень має продемонструвати абсолютно нові підходи, прозорість процедури та критерії, яким довірятимуть науковці України. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час першого засідання Наукової ради Національного фонду досліджень (НФД) 25 січня.

Вона відзначила, що для формування Фонду були закладені абсолютно інноваційні та відкриті процедури, всі з яких були дотримані МОН. Тож тепер НФД може почати нормальну роботу і, важливо, щоб вона теж була максимально прозорою, логічною та зрозумілою.

«Хочу нагадати, що в Україні є різні джерела фінансування науки. І насамперед я прошу вас, коли ви будете розглядати пріоритети для надання коштів, подивитися на ті напрями, де немає фінансування з інших джерел. Тому що у нас, наприклад, є базове фінансування в академіях наук, з цього року ми запроваджуємо базове фінансування на науку в університетах – на пріоритетні напрями за результатами атестації. Тобто варто подивитися на спектр того фінансування, що є зараз на науку в Україні, і відповідно до цього визначити, що Фонд має підтримати передусім», – звернулася до членів Наукової ради НФД Міністр Лілія Гриневич.

 Вона окремо підкреслила, що варто приділити більше уваги українській гуманітаристиці.

«Треба пам’ятати, що Україна все-таки живе в час гібридної війни, і нам дуже потрібно розвивати свої школи. Зараз, наприклад, ми маємо великі проблеми з нашими публікаціями з гуманітаристики в реферованих журналах.  А це зв’язано ще й з тим, що ці дослідження погано фінансуються», – сказала Міністр.

Під час засідання Наукова рада НФД провела вибори голови Фонду. На цю посаду обрали Леоніда Яценка, завідувача відділу когерентної та квантової оптики Інституту фізики НАН. Остаточно його кандидатуру має затвердити Уряд.

Лілія Гриневич висловила готовність до співпраці та до проведення вже найближчим часом спільної зустрічі за участі також керівництва НАН та Нацради з розвитку науки і технологій.

«Нам потрібно скоординувати багато дій, щоб ми не дублювали роботу одне одного, не створювали суперечностей, а акумулювали зусилля для підтримки наукової сфери України і узгодили відповідний план дій», – підкреслила Міністр.

Вона також відповіла на запитання членів Наукового комітету, зокрема, щодо ліквідації Державного фонду фундаментальних досліджень (ДФФД), правонаступником якого має стати Нацфонд досліджень. Зараз цей процес уже запущено, створюється відповідна ліквідаційна комісія. Усі активи та «конкурсну» спадщину ДФФД буде передано до Нацфонду. Так само, щойно буде закінчено необхідні реєстраційні процедури, НФД отримає закладені на його роботу в держбюджет 2019 року понад 260 млн грн як головний розпорядник бюджетних коштів. Варто відзначити, що це фінансування є в 10 разів більшим, ніж мав Державний фонд фундаментальних досліджень.

Нагадуємо, що наприкінці грудня Уряд затвердив склад Наукової ради Національного фонду досліджень України – до неї увійшли 30 українських вчених з наукових установ та вишів. 

Зараз Наукова рада має сформувати дирекцію Фонду, а відтак виконуватиме функції з формування умов конкурсів, визначення тематичних напрямів, координації та контролю проведення експертизи й відбору проектів.

Довідково: Національний фонд досліджень – один з головних елементів реформування системи фінансування науки в Україні. Він був створений 4 липня 2018 року. Фонд надаватиме грантову підтримку на фундаментальні наукові дослідження з природничих, технічних, суспільних та гуманітарних наук, а також на прикладні наукові дослідження та розробки за пріоритетними напрямами. Кошти розподілятимуть шляхом надання індивідуальних, колективних та інституційних грантів.

 

 

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА
https://moneydaily.my.id/wp-content/uploads/pkv-games/ https://moneydaily.my.id/wp-content/uploads/bandarqq/ https://moneydaily.my.id/wp-content/uploads/dominoqq/ https://adlgaward.id/wp-content/uploads/-/pkv-games/ Pkv Games https://sahivsoc.org/FileUpload/-/pkv/ https://sahivsoc.org/FileUpload/-/dominoqq/ https://sahivsoc.org/FileUpload/-/bandarqq/ https://dailycrm.my.id/wp-content/uploads/pkv-games/
slot1131 slot 5k Robopragma PG Soft aduq gb777 ying77 DominoQQ dominoqq slot777 bandarqq dominoqq gb777 mixparlay pkv games poker qq slot raffi ahmad bandarqq dominoqq pkv games poker qq bandarqq slot raffi ahmad pkv games bandarqq bandarqq