У День архітектури України, який традиційно святкується 1 липня, ми щиро вітаємо усіх представників цієї професії і цікавимося у кандидата архітектури, доцента, завідувача кафедри архітектурно-проектної справи ІІНО КНУБА Наталії Юріївни Авдєєвої, наскільки затребуваною у сучасному суспільстві є ця унікальна професія, чому бути архітектором сьогодні престижно і серед людей старшого покоління, і серед молоді, і чим привабливий для майбутніх архітекторів ІІНО КНУБА.
«У всі часи професія архітектора була затребуваною, а її представники – шановними людьми. Адже вона розвиває людину не лише з точки зору гуманітарно-технічної, а й з творчої, надає можливості постійного зростання. Це всебічно обдаровані люди, які можуть працювати за багатьма напрямками. Відомо, коли архітектори ставали видатними музикантами, художниками. Їх праця в усі часи захоплювала, надихала.
В ІІНО КНУБА архітекторів готують на кафедрі архітектурно-проектної справи. Цьогоріч 93 студенти кафедри (76 бакалаврів, 49 магістірів) стали нашими випускниками, успішно захистили дипломні роботи. Вітаємо студентів з тим, що вони отримали фаховий кваліфікаційний рівень. Причому, рівень захисту був доволі високий, з застосуванням сучасних комп’ютерних технологій. Разом з тим майбутнє архітектури не лише за новітніми технологіями. В процесі екзаменаційних іспитів ми мали можливість переконатися у тому, наскільки талановиті наші студенти, витвори їх рук вражають витонченістю, естетичною привабливістю. У кожному нашому структурному підрозділі – Житомирський технологічний коледж, Миколаївський будівельний коледж, Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Вінницький коледж будівництва і архітектури, є творчі лабораторії, де працює дуже багато талановитих студентів.
Випускників-бакалаврів ми запрошуємо до нашого Інституту для здобуття повної вищої освіти. Переважна більшість використовує цей шанс навчатися у професіоналів високого класу, практиків, які допоможуть стати справжніми фахівцями, затребуваними і конкурентоспроможними».
(Про умови вступу до ІІНО КНУБА читайте ТУТ)
Довідково. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури…» згідно з Указом Президента України «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року № 456/95.
В Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.
Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.