Дослідження процесів реставрації: цікаво і корисно для архітектора

Майбутні архітектори та урбаністи люблять подорожувати, щоб подивитися на гори, степи, поля, бо це важлива частина ландшафту. А ще вони люблять вивчати міста, їх сучасні будівлі, благоустрій, і особливо їх історичні архітектурні пам’ятки.

«Діалог сучасної архітектури з традицією та історичним середовищем розглядається в контексті минулого і сучасного. Контекстуальний підхід пропонується розглянути як один із значимих перспективних напрямків розвитку сучасного архітектурного процесу, – переконана завідувачка кафедри архітектурно-проектної справи ІІНО КНУБА, кандидат архітектури, доцент Наталія Авдєєва, – однієї з найбільших в Інституті і найпопулярніших серед студентів. – Наші студенти, як правило, вже мають неабиякий досвід у професії, мають свої цікаві проекти, наробки і шукають нові надихаючі зустрічі, можливості, ідеї для їх успішної реалізації, зокрема, і у царині реставраційних робіт, яким останнім часом у суспільстві приділяється трохи більше уваги. Реставрація пам’ятки є якісним сучасним рішенням і має виконуватися лише з залученням сертифікованих архітекторів-реставраторів та реставраторів відповідних категорій. Тому це дуже цікава, але й дуже відповідальна робота, якій потрібно ретельно навчатися під керівництвом гарних фахівців-практиків».

Здобувачі освіти, які навчаються в ІІНО КНУБА за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування», зокрема, вивчають і такі дисципліни: «Теоретичні та методичні основи архітектурного проектування», «Історія мистецтв архітектури та містобудування», «Реконструкція і нове будівництво в історичному середовищі». Аби рівень їх викладання відповідав найсучаснішим вимогам, викладачі активно працюють над підвищенням і власного професійного рівня.

Так, Наталія Авдєєва ділиться своїми враженнями від дослідження процесів реставрації розписів та реконструкції в Костелі святого Архангела Михаїла римо-католицької церкви, що побудовано у 1760 році у смт Тиврів на Вінниччині:

«Мала унікальну можливість отримати досвід спілкування з польськими та українськими реставраторами монументального живопису. Також було цікаво ознайомитись з сучасними інноваціями, новітніми технологіями, що запроектовані та реалізовані в цьому костелі у сучасному Меморіальному комплексі мучеників Римо-католицької церкви ХХ століття в Україні».

Меморіал мучеників за віру ХХ ст. в Україні був відкритий на Вінниччині у смт Тиврів 7 вересня 2018 року. За підсумками огляду-конкурсу отримав дипломи лауреатів у номінації «Інтер’єр» (реалізація) у 2020 році та відзнаку від Національної Спілки Архітекторів України. В костелі київським реставратором Афанасьєвим А.В.  відреставрована також чудотворна ікона Матері Божої Тиврівської.

«Це була успішна спільна робота архітекторів, скульпторів, реставраторів, яка може стати для наших студентів гарним прикладом професійної реалізації себе у цій цікавій царині спеціальності», – розповідає Наталія Авдєєва.   

1

2

7 2

 

20 3

icona

8fd

6fd

14 2 1

14 2 2

Avd16

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА