В Інституті інноваційної освіти продовжується Вступна кампанія 2019, і ми продовжуємо серію публікацій про її особливості та про наших абітурієнтів з різних куточків України.
Сьогодні завітаємо до Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури, де успішно функціонує консультаційно-профорієнтаційний сектор нашого Інституту, який очолює Тетяна Іванівна Щербина.
МБК КНУБА - навчальний заклад ІІ рівня акредитації, добре вiдомий як в Українi, так i далеко за її межами, який здійснює підготовку бакалаврів і молодших спеціалістів за напрямами «Будівництво і архітектура», «Машинобудування та матеріалообробка», «Інформатика та обчислювальна техніка».
Випускники навчального закладу можуть продовжити навчання за скороченими термінами як на відповідних факультетах Київського національного університету будівництва і архітектури, так і у інших закладах вищої освіти України ІІІ і IV рівнів акредитації.
Зацікавленість у продовженні навчання саме в ІІНО дуже велика, у тому числі через особливості організації навчального процесу в Інституті, який максимально адаптований до потреб студентів, котрі, як правило, суміщають роботу за спеціальністю і навчання. Вони мають гнучкий графік занять та сесій за скороченими термінами. Також мають можливість обрати оптимальну для себе форму навчання – денну, заочну, дистанційну, змішану.
Суттєвою перевагою є і той факт, що студенти можуть продовжувати навчання у стінах рідного коледжу, а спілкування з викладачами Інституту відбувається у зручний для них час та спосіб.
Найбільш популярним серед абітурієнтів ІІНО КНУБА, які будуть навчатися на базі Миколаївського будівельного коледжу, здобуваючи освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, є напрямок «Архітектура і будівництво». Як правило, ці спеціалісти затребувані у державних, архітектурних управліннях. Ще однією особливістю цьогорічної Вступної кампанії Тетяна Іванівна називає той факт, що чимало абітурієнтів ІІНО КНУБА – це люди, які вирішили змінити фах, тобто мають непрофільну освіту. Як правило, це випускники місцевих закладів вищої освіти попередніх років, які через негативні соціально-економічні чинники втратили роботу або не бачать перспективи працювати за фахом. Натомість будівельна галузь стрімко розвивається і потребує високо фахових кадрів. Такі абітурієнти планують навчатися в ІІНО КНУБА і на бакалаврів, і на магістрів.
Із 24 абітурієнтів, які планують навчатися за напрямком «Промислове та цивільне будівництво» лише 14 мають базову профільну освіту. Серед майбутніх архітекторів-магістрів таку освіту мають 3 із 11. Багато механіків, випускників коледжу попередніх років, перепрофільовуються в будівельників чи навіть архітекторів.
Вступна кампанія триває. Детальніше про правила прийому до ВСП "Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури" у 2019 році дивіться ТУТ