Інститут інноваційної освіти КНУБА став організатором ділової зустрічі представників провідних вітчизняних підприємств будівельної галузі, яким цікавий напрямок діяльності щодо ефективного експорту будматеріалів на ринки ЄС та Великої Британії. На цей захід, ініційований Всеукраїнською спілкою виробників будівельних матеріалів, приїхали виробничники з багатьох областей, фахівці галузі, науковці з Київського національного університету будівництва і архітектури. Участь у ньому взяли ректор КНУБА, професор Петро Куліков та директор ІІНО КНУБА, професор Олександр Никитюк.
Модератор зустрічі, президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, кандидат економічних наук Іван Салій, звертаючись до учасників заходу з вітальним словом, зауважив, що будівельна галузь нині потребує не гучних заяв чиновників про «досягнення», а конкретних дій щодо реального зростання обсягів будівельних робіт, суттєвого збільшення частки будівництва у ВВП країни.
«Обсяги будівництва за рік в Україні – 3,2 млрд. євро, а в Турції – 130 млрд. євро, у Польщі – 48 млрд. євро. Обсяги будівельних робіт повинні зрости в 3-5 разів!», - зауважив Іван Салій, акцентуючи на тому, що без потужного будівництва відсталість країни не здолати.
Одним із ключових аспектів розвитку української будівельної галузі є активізація ефективного експорту, яка передбачає відповідність продукції, зокрема, будівельних матеріалів, вимогам та нормативам ЄС.
Новий Проект Спілки з практичної допомоги підприємствам на ринках ЄС та Великобританії, який реалізується в рамках програми «SME export compliance under DCFTA» за підтримки Good Governance Fund Уряду Великої Британії та компанії PricewaterhouseCoopers і передбачає сприяння відповідності будматеріалів вимогам та нормативам ЄС, а також заходи з активізації ефективного експорту.
До Інституту інноваційної освіти на зустріч з представниками галузі, науковцями був запрошений Mark Hellyer, директор компанії CTA Economic & Export Analysts Ltd, керівник програми Проекту "SME export compliance under DCFTA", який презентував Програму сприяння досягненню відповідності будматеріалів України стандартам ЄС та програму сприяння ефективному експорту у Великобританію. Разом з директором з міжнародного співробітництва Спілки Олександром Пєтушковим було презентовано практичну частину – дорожню карту підготовки продукції до експорту.
На порядку денному питання погодження групи учасників Проекту та співпраця з оновлення нормативної документації для сумішей будівельних сухих.
Оцінюючи захід, Петр Куліков акцентував на постійному осучасненні навчальних програм в КНУБА, які приводяться у відповідність до найсучасніших вимог будівельної галузі, важливість інноваційної складової у навчальному процесі, зокрема, розширення рамок міжнародної співпраці, у тому числі завдяки впровадженню викладання на кафедрах англійською мовою.
Ректор провідного закладу вищої будівельної освіти в Україні наголосив на важливості і перспективності співпраці з Всеукраїнською спілкою виробників будівельних матеріалів та закликав спільним зусиллями науковців, педагогів, студентів та представників виробничих організацій виходити на новий сучасний рівень будівельної галузі України.