Інноваційні технології електронного урядування мають стати важливою складовою підготовки кадрів в сфері землеустрою

Останнім часом все більшої популярності набуває процес впровадження електронного урядування в усіх сферах державного управління. Не виключенням є й сфера управління земельними ресурсами та кадастру. Зокрема, під час виступу на конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України» у Львові заступник голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький акцентував на найбільш популярних електронних послугах відомства. Так, за його словами, у 2018 році найбільш популярною онлайн-послугою серед тих, які надає Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, було отримання відомостей про право власності на земельну ділянку. Популярністю також користуються онлайн-реєстрація земельної ділянки (1,2 млн реєстрацій у 2018 році) і послуга з надання документів онлайн, якою скористалися 297 тис. разів. Олександр Краснолуцький розповів, що все більше людей подають документи на землю онлайн. У 2017 році онлайн було подано 37% від загальної кількості таких документів, у 2018 році – 60%, у першому кварталі 2019 року – 73%.

Важливим аспектом функціонування системи електронного урядування та запровадження онлайн-послуг є кадрове забезпечення, оскільки ефективне використання інноваційних технологій у діяльності державного управління в багатьох аспектах залежить від їхньої готовності до використання згаданих технологій. Тому серед пріоритетних напрямів удосконалення освітнього процесу на кафедрі управління територіями ІІНО КНУБА є запровадження інноваційних технологій електронного врядування в програму підготовки фахівців в сфері геодезії та землеустрою, - розповідає  завідувач кафедри, професор Олексій ШКУРАТОВ.