У рамках п’ятиденної робочої поїздки до Республіки Узбекистан ректор КНУБА, професор Петро Куліков та директор ІІНО, професор Олександр Никитюк провели низку важливих зустрічей у столиці Узбекистану місті Ташкенті та місті Наманган, яке є адміністративним центром Наманганської області і одним з найбільших міст країни за чисельністю населення.
У центрі уваги стало відвідування Наманганського інженерно-будівельного інституту, який підпорядковується Міністерству вищої і середньо-спеціальної освіти Узбекистану і є одним із провідних навчальних закладів Республіки. Інститут здійснює підготовку кадрів для інженерних, будівельних, архітектурних, будівельних і комунальних організацій країни.
Тут широко впроваджується у навчальний процес досвід освітніх закладів іноземних держав, залучаються до навчально-педагогічної діяльності висококваліфіковані викладачі і вчені з інших країн. Окрім того практикується організація стажувань талановитих магістрантів, молодих викладачів і наукових співробітників, а також підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу в зарубіжних вищих освітніх установах.
Налагодження взаємовигідної співпраці з Київським національним університетом будівництва і архітектури є дуже перспективним і таким, що дає додаткові можливості для розвитку інституту, впровадження інноваційних технологій у навчальний процес, для обміну позитивним досвідом між викладачами і студентами.
На цьому під час зустрічі з українськими колегами наголосив ректор Наманганського інженерно-будівельного інституту, кандидат технічних наук, доцент Шукуржон Шарипович Кенжабоєв.
«Зміцнення наукового потенціалу, посилення інтеграції науки і виробництва, підвищення ефективності та результативності науково-дослідної діяльності викладачів, широке залучення до наукової діяльності талановитої студентської молоді, - це ті завдання і напрямки роботи, які об’єднують наші навчальні заклади, - зауважив професор Петро Куліков під час зустрічі із науково-педагогічним колективом та студентами Наманганського інженерно-будівельного інституту. – Узбекистан, так само, як і Україна, сьогодні активно розвивається, як потужна індустріальна держава, робить ставку на сучасні технології будівництва, використання екологічно чистих матеріалів. Тому, переконаний, співпраця, фундамент якої ми сьогодні закладаємо, принесе велику користь і навчальним закладам, і нашим країнам, діалог між яким в останні роки значно активізувався за багатьма напрямками, у тому числі у царині торгівельно-економічних відносин, інвестування в економіку, будівництво».
Про перспективи співпраці говорили і під час зустріч з хокимом області Хайрулло Бозаровим.
Комплексний науковий підхід до питань розробки архітектурно-будівельних проектів населених пунктів Узбекистану - екологічне планування, інженерно-технологічний аналіз майбутніх об'єктів з урахуванням природно-кліматичних особливостей, дизайн споруд, - важлива складова державної політики Узбекистану, і використання сучасної техніки та технологій, створення інноваційних виробничих структур, посилення контролю за роботами з будівництва об'єктів промислового та соціального призначення – це завдання, які можуть бути виконані на якісно новому рівні, у тому числі завдяки обміну науковим досвідом між країнами.
На цьому було наголошено під час зустрічі.
Оцінюючи підсумки робочого візиту, директор ІІНО, професор Олександр Никитюк акцентував на тому, що перші кроки для налагодження співпраці між КНУБА і Наманганським інженерно-будівельним інститутом, у тому числі у питанні підвищення кваліфікаційного рівня викладачів, навчання студентів, вже зроблено. Зокрема, результатом робочого візиту стало підписання договору про співпрацю між Наманганським інженерно-будівельним інститутом та Київським національним університетом будівництва і архітектури. Ця співпраця буде системною і взаємовигідною для обох країн.