Проектом Генерального плану міста Києва передбачена реконструкція території мікрорайонів (кварталів) застарілого житлового фонду («хрущовок») площею 388,5 га, де знаходиться 2,5 млн. кв. м. житлового фонду.
Житловий фонд міста щороку збільшується за рахунок будівництва сучасних багатоповерхових будинків. Проте на часі вже вирішення проблем існуючого застарілого житлового фонду так званих «хрущовок». Ми далеко не перші, хто зіткнувся з цією проблемою. Наприклад, Польща зробила акцент на утеплення панельних будинків та перетворення сірих депресивних будинків на естетично привабливі, у Великобританії багато панельних багатоповерхівок просто позносили.
Дуже серйозно до питання реконструкції таких будинків підійшла Німеччина. Тут програма реновації тривала близько 20 років в кілька етапів. Деякі будинки зносили, використовуючи будівельне сміття для влаштування доріг, деякі капітально ремонтували, покращуючи планування квартир, а деякі реконструювали. При чому, велика увага приділялась реконструкції інженерних мереж та організації публічного простору. У Східній Німеччині п'ятиповерхові хрущовки перетворюються в 3-4-поверхові, з великими терасами і сучасною архітектурою. Латвія взяла курс на максимальну енергоефективність при оновленні житлового фонду.
Наразі на виконання розпорядження Київської міської державної адміністрації розробляється Програма комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду в місті Києві. Програма має визначити організаційні, правові та економічні засади реконструкції кварталів (мікрорайонів) і буде першим кроком до вирішення цієї надзвичайно важливої проблеми.
"Кафедра будівництва та інформаційних технологій Інституту інноваційної освіти КНУБА, яка є випусковою кафедрою за освітньою програмою «Міське будівництво і господарство», впроваджує новітні напрями галузі у навчальному процесі з підготовки фахівців за освітніми рівнями "бакалавр" і "магістр". Зокрема, сучасні підходи до питань реконструкції територій мікрорайонів (кварталів) застарілого житлового фонду розглядаються в таких дисциплінах, як "Управління розвитком міст", "Планування та благоустрій міст", "Реконструкція будівель і споруд" при підготовці бакалаврів, та у дисциплінах "Комплексна реконструкція міста", "Девелопмент та реконструкція територій" при підготовці магістрів. Понад 90% випускників цієї кафедри працюють за відповідною спеціальністю в будівельній галузі", - розповідає завідувач кафедри, доктор технічних наук, доцент, старший науковий співробітник Дмитро Прусов.
Отже, випускники освітньої програми "МБГ" є кваліфікованими фахівцями з сучасних підходів до вирішення питань реконструкції міста, планування розвитку територій, та утримання та експлуатації міського господарства.
Ласкаво просимо до ВСП «ІІНО КНУБА»!
Програми вступних випробувань 2021
У наступних публікаціях ми надамо слово нашим випускникам і послухаємо їхню думку про навчання в Інституті та професійні перспективи, яке воно відкриває.