В Україні починає працювати пул експертів з акредитації освітніх програм закладів вищої освіти. Саме вони будуть визначати, чи відповідають програми українських вишів світовим вимогам до підготовки фахівців. Для якісної, всебічної та відкритої підготовки експертів Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти підготувало спеціальний курс-тренінг. 17-18 жовтня відбувся такий тренінг, участь у якому взяла доцент ІІНО КНУБА, доктор економічних наук, завідуюча кафедрою економіки та менеджменту Іннола Новикова. Очному тренінгу передувала підготовча робота з попереднім відбором експертів, учасники проходили онлайн курс та тести.

Коло питань, що окреслені в онлайн курсі, – достатньо широке. Воно охоплює як глобальні проблеми формування культури якості у новій парадигмі вищої освіти, так і конкретні питання що торкаються процедури акредитації та визначення ролей експертів, галузевих експертних рад, Національного агентства, закладів вищої освіти.

У рамках дводенного очного тренiнгу проводилась активна робота в групах, вирiшення кейсів.

Участь ІІНО КНУБА у цьому тренінгу дуже важлива. Освіта – основа розвитку нашої держави та створення умов для стабільного зростання. Саме експерти з акредитації освітніх програм закладів вищої освіти будуть визначати, чи відповідають програми українських вишів світовим вимогам до підготовки фахівців. І залучення до цього процесу викладачів ІІНО КНУБА є свідченням їх високого професійного рівня та провідної ролі ІННО КНУБА, як одного з найпрестижніших закладів вищої будівельної освіти країни.

72762237 2896814560385206 913467723416076288 n

72912639 2898486103551385 8746764554014294016 n

Завідувач кафедри економіки та менеджменту ІІНО КНУБА, доктор економічних наук, доцент Іннола Вікторівна Новикова взяла участь у круглому столі "Від реалізації прав з управління спільним майном до виконання обов’язків через формування інституту професійного управителя" у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Модератором заходу виступили заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики - начальник управління житлової політики Міністерства розвитку громад та територій України Світлана Старцева та президент ГО "Експертна Міжгалузева Асоціація України" Ольга Максименко.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Світлана Старцева та Олена Давліканова - координатор проектів Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, який є співорганізатором заходу.

Першим у порядку денному засідання круглого столу стало питання «Проблемні питання впровадження інституту управління житлом (спільним майном): ризики, пропозиції шляхів їх врегулювання». В обговоренні його взяли участь начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко, заступник генерального директора з юридичних питань ТОВ Керуюча компанія «Ковальстка Житлосервіс» Юрій Тарасенко, інші авторитетні спікери.

Друге питання стосувалося формування інституту професійного управителя через запровадження професійної атестації, механізму взаємодії та співпраці закладів освіти та незалежних центрів оцінювання. Участь в обговорены питання взяли представники громадських організацій, зокрема, Президент ГО «Українська Асоціація маркетингу» (УАМ), член робочої групи з формування Національної системи кваліфікацій Ірина Лилик, а також закладів вищої освіти.

«Жвава дискусія з актуальних питань роботи ОСББ, підготовки та атестації управителів будинків, у якій взяли участь представники органів виконавчої влади, закладів вищої освіти, громадських організацій, фахівці-практики дозволила сформулювати основні проблемні питання, які є актуальними та запропонувати шляхи їх вирішення. Для ІІНО КНУБА, який є провідним закладом вищої освіти будівельного профілю і, відповідно до ліцензії на провадження освітньої діяльності, виданої Міністерством освіти і науки України, проводить надання за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та проводить атестацію з отриманням кваліфікаційного сертифікату з вказаного напрямку, захід має велике значення. Це нові знання, досвід, цікаве і корисне спілкування, які у підсумку допоможуть вивести рівень підготовки фахівців вказаного напрямку на ще більш високий рівень», - поділилась враження від заходу Іннола Новикова.

72453968 567266320681096 623645877197602816 n

72812754 449550749100673 5937085605686018048 n

73321639 902668063467518 7588679652609097728 n

Поява "зайвого" поверху на одному з будинків в центрі столиці по вулиці Софіївська, 1, викликала обурення громадськості.

Глава Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський в інтерв’ю «ГЛАВРЕД» заявив: "Лише втручання перших осіб в державі, зокрема Президента, а також покарання, в тому числі - кримінальна відповідальність, здатні зупинити безкарність в спотворенні історичних і архітектурних пам'яток".

Віктор Лещинський вважає, що в центрі Будапешта, Праги чи будь-якої іншої європейській столиці неможливо уявити подібне українським реаліям. А саме - як виростає один або кілька поверхів в старовинному будинку, як мансарди, побудовані по примхам "пролазливих товстосумів", які завдають шкоди не тільки зовнішнім виглядом, але і загрожують безпеці мешканців нижніх поверхів. "Те, що радник київського міського голови звертається за допомогою до прем'єра, щоб прибрати надбудову на центральному будинку в столиці, показує безпорадність міської влади в таких ситуаціях", - вважає Віктор Лещинський.

Голова експертного альянсу нагадує, що будинок по Софіївській, 1 - це об'єкт СС-3. Але чи проводилося обстеження конструкцій будинку, чи витримають вони зайву вагу? Чи було надано дозвіл і ким на збільшення поверховості? У Національному експертно-будівельному альянсі України вважають за необхідне терміново розробити законопроект про кримінальну відповідальність за руйнування, незаконну реставрацію і капремонт пам'яток архітектури.

"Словоблуддя в соцмережах - не вирішення проблеми", - підкреслює експерт. На думку Віктора Лещинського, політична воля перших осіб держави допоможе рішуче і законно відстояти те, що зникає на очах - неповторний образ Києва.

Вітаємо з днем народження начальника відділу підвищення кваліфікації ІІНО КНУБА Олену Іванівну Бойправ.

Шановна Олено Іванівно!

Прийміть наші щиросердні вітання та побажання міцного здоров’я, невичерпних сил та енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків!

Бажаємо здійснення найзаповітніших мрій, любові і достатку, вірних друзів і надійних колег!

Нехай життєвий шлях буде наповнений приємними несподіванками, цікавими зустрічами та успішними справами!

3c

 

14 жовтня відзначаємо одразу три свята, тісно пов'язані між собою: День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

Спокій наших домівок, спокій близьких – у надійних, сильних руках наших захисників!

Прийміть наші щирі вітання та побажання добра, миру і родинного благополуччя.

Хай Матір Божа оберігає Вас своїм покровом, й жодне горе й нещастя на землі не торкнеться Вас!

9075582c87cba25d98b48146a99636caa5e2acf9

Сторінка 1 із 70

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА