Професор кафедри цивільної інженерії ІІНО КНУБА, Голова НЕБАУ Віктор Лещинський в інтерв’ю «ГЛАВРЕД» про те, що зупинить безкарність в спотворенні історичних і архітектурних пам'яток

Поява "зайвого" поверху на одному з будинків в центрі столиці по вулиці Софіївська, 1, викликала обурення громадськості.

Глава Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський в інтерв’ю «ГЛАВРЕД» заявив: "Лише втручання перших осіб в державі, зокрема Президента, а також покарання, в тому числі - кримінальна відповідальність, здатні зупинити безкарність в спотворенні історичних і архітектурних пам'яток".

Віктор Лещинський вважає, що в центрі Будапешта, Праги чи будь-якої іншої європейській столиці неможливо уявити подібне українським реаліям. А саме - як виростає один або кілька поверхів в старовинному будинку, як мансарди, побудовані по примхам "пролазливих товстосумів", які завдають шкоди не тільки зовнішнім виглядом, але і загрожують безпеці мешканців нижніх поверхів. "Те, що радник київського міського голови звертається за допомогою до прем'єра, щоб прибрати надбудову на центральному будинку в столиці, показує безпорадність міської влади в таких ситуаціях", - вважає Віктор Лещинський.

Голова експертного альянсу нагадує, що будинок по Софіївській, 1 - це об'єкт СС-3. Але чи проводилося обстеження конструкцій будинку, чи витримають вони зайву вагу? Чи було надано дозвіл і ким на збільшення поверховості? У Національному експертно-будівельному альянсі України вважають за необхідне терміново розробити законопроект про кримінальну відповідальність за руйнування, незаконну реставрацію і капремонт пам'яток архітектури.

"Словоблуддя в соцмережах - не вирішення проблеми", - підкреслює експерт. На думку Віктора Лещинського, політична воля перших осіб держави допоможе рішуче і законно відстояти те, що зникає на очах - неповторний образ Києва.

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА