Участь в урочистому зібранні з нагоди святкування Міжнародного свята «НОВРУЗ»

На запрошення Посольства Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Іран, Киргизької Республіки, Республіки Казахстан, Республіки Таджикистан, Республіки Туреччина та Республіки Узбекистан, за дорученням ректора КНУБА, професора Петра Кулікова, директор Інституту інноваційної освіти КНУБА, професор Олександр Никитюк та начальник відділу по роботі з іноземними студентами Київського національного університету будівництва і архітектури Василь Шик взяли участь в урочистому зібранні з нагоди святкування Міжнародного свята «НОВРУЗ», яке відбулося у колонній залі КМДА за участю Надзвичайних і Повноважних послів.

Захід проходить за підтримки Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

У рамках урочистостей відбувся конкурс наукових робіт у КНУ ім. Т.Г.Шевченка, виставка творів мистецтв народів світу, дегустація східних солодощів, майстер-класи із виготовлення символіки Новрузу та зі східних танців, конкурс дитячого малюнку, фотоконкурс, а також великий святковий концерт за участю творчих колективів національних громад. Цікавими для учасників також були виставки національних костюмів та образотворчого мистецтва різних народів, демонстрація кінофільмів про святкування Новрузу у різних країнах.

«Новруз Байрам свято не релігійне, а міжнародне та загальнонаціональне. Його атмосфера дуже колоритна, адже у багатьох своїх традиціях перекликається із ритуалами та традиціями української культури, - розповів про свої враження від заходу Олександр Никитюк. – Але для нашого Університету, яким підготовлено понад 6000 фахівців для 82 країн світу, для ІІНО, який сьогодні активно впроваджує міжнародні стандарти навчання в освітній процес і налагоджує співпрацю з міжнародними освітніми закладами, такий захід високого міжнародного представництва – це ще й можливість поспілкуватися з представниками країн, студенти з яких навчаються у нас або будуть навчатися, обговорити низку актуальних питань, зробити серйозні кроки для налагодження більш тісної і взаємовигідної співпраці і у освітній галузі, і у галузі будівництва та архітектури».

Представники КНУБА провели у рамках заходу низку важливих зустрічей та консультацій, зокрема, з Надзвичайним і Повноважним Послом Афганістану в Україні Сардар Мохаммад Рахманогли, Надзвичайним і Повноважним Послом Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад, першим секретарем-консулом Посольства Республіки Узбекистан в Україні Баходир Ибрагимовим.

Довідково. 23 лютого 2010 року, з ініціативи Азербайджану, Албанії, Афганістану, Македонії, Індії, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Туреччини, Генеральна Асамблея ООН визнала 21 березня як Міжнародний день Новруз.

Новруз Байрам - свято Нового року за сонячним календарем, яке відзначають в день весняного рівнодення і початку польових робіт.

257901313 186698

255434013 370157

255412790 237364

uken
© Інститут інноваційної освіти КНУБА