У відповідності до "Концепції впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні", затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. No 152-р у редакції від 05.12.2024, та Проекту Закону No 6383 від 03.12.2021 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технології) на всіх етапах життєвого циклу об'єктів та науково-технічного супроводу об'єктів, удосконалення процедури обстеження об'єктів, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку" у редакції від 03.09.2024
на кафедрі Будівництва та інформаційних технологій ІІНО КНУБА для студентів спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" офіційно впроваджено навчальну версію програмного забезпечення Autodesk Revit, яке використовується для інформаційного моделювання будівель "Building Information Modeling" (BIM).
Студенти освітніх програм "Промислове та цивільне будівництво" та "Міське будівництво та господарство" мають можливість:
– вивчати передовий досвід та новітні досягнення в рамках навчальних дисциплін "BIM-технології у будівництві", "САПР в будівництві", та ін.,
– ознайомлюватись та працювати із впровадженням технологій будівельного інформаційного моделювання як одного із ключових компонентів цифрової трансформації будівельної галузі;
– формувати знання з основ і регламентів практичної реалізації інноваційних процесів зведення будівель та споруд різноманітного призначення на основі варіантного вибору організаційно-технологічних рішень (способів) за технологією BIM;
– отримувати навички проектного менеджменту та аналітичного підходу до інформаційного забезпечення процесу проектування у вигляді поступового формування складної інформаційної системи будівлі за рівнями насичення бази даних властивостей будівлі та її складових елементів відповідно рівням деталізації.
Основна мета використання Revit, це створення BIM, адже серед переваг Revit, які вирізняють його серед інших програм BIM, є наступні.
Інтегроване середовище
Revit дозволяє будівельникам, інженерам та архітекторам працювати в одній інтегрованій моделі, що забезпечує високий рівень координації та точності в проєктах. Робоча команда, може легко додавати різні концепти, обирати найкращі варіанти розв'язання інженерних задач при цьому вести постійну комунікацію та розробляти сумісні рішення.
Параметрична модель
Revit використовує підхід з накопичення параметрами, що дозволяє користувачам легко змінювати елементи конструкцій, автоматично оновлюючи відповідні компоненти та специфікації, а також інтегрувати інші зовнішні ПЗ, такі як Dynamo.
Мультидисциплінарність
Програма підтримує різні дисципліни проєктування, включаючи архітектуру, інженерію (МЕР), структурне проєктування та будівництво, що дозволяє реалізувати комплексний підхід до проєктування та виконання.
Велика бібліотека компонентів
Revit має обширну бібліотеку параметричних компонентів, що спрощує процес моделювання та дозволяє швидко вносити зміни в проект. Окремо варто зазначити можливість створювати власні елементи конструкцій, що можуть бути повністю унікальними.
Співпраця у реальному часі
За допомогою BIM 360 і Revit Cloud Worksharing або локального серверу команди можуть співпрацювати над проєктами у реальному часі, незалежно від їхнього географічного розташування.
Ефективне управління даними проєкту
Revit дозволяє ефективно управляти великим обсягом даних у проєктах, забезпечуючи легкий доступ до інформації та її управління на всіх етапах проєктування та будівництва.
Гнучкість у візуалізації
Revit пропонує розширені можливості візуалізації, включаючи 3D-візуалізацію, анімацію та рендеринг, що допомагає представити проєктні ідеї та сприяє прийняттю рішень.
Інтеграція з іншими програмами Autodesk
Revit тісно інтегрований з іншими продуктами Autodesk, такими як Robot, Navisworks, ReCap, AutoCAD та 3ds Max, що дозволяє плавний обмін даними та поліпшену робочу взаємодію між різними програмами.
Запроваджене на кафедрі Будівництва та інформаційних технологій ІІНО КНУБА офіційне програмне забезпечення Autodesk Revit версії 2025 надає можливість он-лайн роботи для 250 студентів Інституту.