Наприкінці 2024 року дефіцит робочої сили внаслідок виїзду та/або призову співробітників знову став головною проблемою для бізнесу, а частка компаній, що скаржаться на цю перешкоду, сягнула історичного рекорду в 64%, як свідчать результати щомісячного опитування підприємств Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД).
Водночас проблема з пошуком кваліфікованих працівників зростає. З одного боку, є обмежена пропозиція, але з іншого і зростання попиту на робочу силу, що є дуже позитивним сигналом і свідчить про відновлення, щонайменше, не погіршення економічної діяльності.
На ринку праці помітні позитивні явища: продовжила зростати частка підприємств із планами збільшити зайнятість у найближчі три-чотири місяці - з 13,8% до 14,1%, а частка бізнесів, які планують збільшити кількість працівників у вимушених відпустках, зменшилася - з 14,4% до 4,2%.
В Україні на тлі воєнного стану та мобілізації спостерігається великий дефіцит кадрів у сфері будівництва (близько 40%), тому забудовники з метою уповільнення негативної тенденції з нестачі робочих рук активніше злучають молодь, жінок та підвищують оплату праці.
Провідні генпідрядні компанії, які надають повний комплекс проєктних та будівельно-монтажних послуг, шукають людей на різні посади, серед яких керівники та майстри дільниць та підрозділів у будівництві, головні інженери, інженери в галузі цивільного будівництва: інженери-будівельники, інженери з нагляду за будівництвом, з проектно-кошторисної роботи, інженери-проектувальники, та інші. Передбачається повна зайнятість та необхідність виконання великого обсягу робіт, водночас із гарантіями надання працівникам бронювання, конкурентної заробітної плати, надання житла.
Таким чином, представники професії інженера-будівельника є досить затребуваними на ринку праці, адже постійно спостерігається попит на представників професії інженера-будівельника.
Зазначені фахівці готуються в межах спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» за освітньою програмою «Промислове та цивільне будівництво», за якою випусковою є Кафедра будівництва та інформаційних технологій Інституту інноваційної освіти КНУБА, яка готує висококваліфікованих фахівців у галузі будівництва за освітніми рівнями "бакалавр", "магістр", адже багатьом компаніям і на багатьох підприємствах потрібні кваліфіковані інженери-будівельники.
Профіль фахівця: створення об’єктів у галузі будівництва та цивільної інженерії, що включає проєктування, будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) та експлуатацію об’єктів; проектування промислових і цивільних споруд; інженерна підготовка та комплексна реконструкція будівель, споруд і територій; організація та управління будівельним виробництвом; розрахунки інженерних конструкцій із застосуванням систем автоматизованого проектування.