Атестація з української мови для держслужбовців

ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ОСІБ, ЯКІ ПРЕТЕНДУЮТЬ НА ВСТУП НА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ,
ЩОДО ВІЛЬНОГО ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

Пройти атестацію з української мови, що є обов'язковою умовою роботи на державній службі, можна на базі ІІНО КНУБА. Атестація з української мови передбачає усну та письмову частини і проводиться як у індивідуальному порядку, так і на загальних сесіях.
Посвідчення щодо вільного володіння державною мовою можна отримати через:
І. Проходження атестації.
ІІ. Підтвердження вільного володіння державною мовою на підставі документів про освіту.

І. ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ АТЕСТАЦІЇ НЕОБХІДНО:

1. Ознайомитися з порядком проведення атестації, дотримуватися його (див. Нормативні документи);

2. Визначитись із датою проходження атестації згідно з Графіком;
- заяву (зразок заяви);
- копію паспорта;
- квитанцію.
Або подати секретареві комісії документи в паперовому вигляді.

Проходження атестації з української мови у ІІНО КНУБА коштуватиме:
- 800 гривень (посвідчення видається протягом 10 робочих днів);
- 900 гривень у разі бажання отримати посвідчення в день проходження атестації;
- 1300 гривень, якщо атестацію необхідно пройти в індивідуальному порядку, отримання посвідчення в той же день;
- 150 гривень - видача дублікату атестаційного посвідчення у разі його втрати.

Секретар Атестаційної комісії – Бойправ Олена Іванівна, тел. (044) 275-20-56,+380445971979.
4. Своєчасно прибути до визначеного місця проведення атестації (м. Київ, вул. Освіти, 4, каб. 232 ІІНО КНУБА) з документом, що посвідчує його особу та підтверджує громадянство України;
Початок атестації – о 14:00 год.

5. Виконувати вказівки та вимоги голови, членів та секретаря атестаційної комісії щодо процедури проходження атестації;
6. Посвідчення вручається учасникам, які успішно пройшли атестацію відповідним уповноваженим вищим навчальним закладом, протягом 10 робочих днів з дати прийняття атестаційною комісією рішення про видачу посвідчення.

ІІ. ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІЛЬНОГО ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ НЕОБХІДНО
надіслати одним файлом на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. такі скановані документи:

1. Заяву на отримання посвідчення атестації (зразок заяви);
2. Копію паспорта (1,2 стор.)
3. Документи про освіту один із зазначених у п. 56 Постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 26.04.2017 року із змінами і доповненнями):

Вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають такі документи:

• Документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою “5” за вивчення або за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури;
• Документи державного зразка проповну загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом не менше 10 за вивчення або підсумкову державну атестацію з української мови;
• Диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою “відмінно” за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням;
• Диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією “Українська мова та література” спеціальності “Філологія”.
Увага!
Оригінали документів про освіту (атестат/диплом) пред’являються особисто під час отримання посвідчення в інституті. Без оригіналу документа про освіту посвідчення не видається.

4. Квитанцію про оплату (150 грн.) за посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.

Нагадуємо, що посвідчення про вільне володіння українською мовою діє безстроково.

Нормативні документи
Зразки тестових завдань та перелік тем і сценаріїв
Графік атестаційних сесій
Інформація для представників громадських об'єднань