Участь керівництва КНУБА і ІІНО у міжнародній конференції IREG 2019 в Болоньї (Італія)

Ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, професор П.М. Куліков, директор Інституту інноваційної освіти, професор Никитюк О.А., заступник директора ІІНО з науково-педагогічної роботи, професор Линовицька О.В. на запрошення віце-президента  IREG взяли участь у міжнародній конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти", яка цього року проходила в  найстарішому університеті  Європи - Університеті Болоньї (Alma Mater Studiorum Universita di Bologna) 8-10 травня 2019 року. Обсерваторія IREG з академічного ранжування  та досягнень є міжнародною асоціацією рейтингових організацій, університетів, медіа та інших інституцій.  Метою організації є посилення громадської обізнаності та розуміння широкого кола питань, які пов'язані з  рейтингами університетів та академічними досягненнями. (http://ireg-observatory.org/en/news). Сьогодні академічні рейтинги розглядаються як один з інструментів незалежного оцінювання університетів, які найбільш динамічно відображають тенденції у сфері вищої освіти.

Цьогоріч конференція зібрала  понад 200 учасників з різних країн світу. Результати досліджень, аналітичні матеріали  презентували відомі вчені  (Luiz C. Costa, President, IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, Academic Vice Rector of IESB University (Brazil), vice-rector for research at the University of Bologna  Antonino Rotolo), аналітики  у сфері вищої освіти( Ellen Hazelkorn,  Education Consultan,  Dirk Van Damme, Senior Counsellor, Education and Skills, OECD (France), політики  (Jaroslaw Gowin, Deputy Prime Minister and Minister of Science and Higher Education of Poland, Sumathi Subramaniam, Policy officer, European Commission, DG Education, Youth, Sport and Culture (Norway),   Tia Loukkola, Director, Institutional Development, EUA (Finland), представники рейтингових організацій (Ben Sowter, Senior Vice President, QS Quacquarelli Symonds (United Kingdom), ін.

Учасники конференції  всебічно  обговорили роль академічних рейтингів у розвитку як систем вищої освіти,  так і окремо  університетів.  Luiz C. Costa, президент IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence,   Jaroslaw Gowin, заступник прем'єр-міністра і міністр науки і вищої освіти Польщі порушили питання  соціальної відповідальності при створенні рейтингів. Dirk Van Damme  в своїй доповіді акцентував на  головних тенденціях  формування  світового ландшафту у сфері вищої освіти до 2030 року.

Інтернет-освіта стала важливою і зростаючою частиною глобальної системи вищої освіти. Вперше на конференції IREG був презентований  досвід ранжирування онлайн-досліджень US News & World Report, а також нові підходи та запропоновані показники у цьому відношенні (приклад Європейського проекту CODUR).
В ході конференції учасники активно обговорювали нові підходи в методологіях ранжування, можливості отримання надійних даних, формування  стратегії розвитку університетів з врахуванням сучасних тенденцій та викликів  у сфері вищої освіти, тощо.  Професор Куліков   також обговорив питання з директором з міжнародних справ університету Катар,  Cesar Wazen, проректором з досліджень університету Болонья,   професором Antonino Rotolo,  щодо напрямків співпраці між університетами.

yyy

italia